July 13, 2020

Pozwolę sobie dzisiaj na mały przewodnik skierowany do osób, które planują wyjechać w Góry Izerskie z wózkiem, z dzieckiem, z osobą niepełnosprawną.

Sama planując wyjazd z dzieckiem o szczególnych potrzebach, spędzam długie godziny w Internecie, żeby w miarę możliwości przygotować się i zaplanować nasze dni.

Niestety takich wpisów i informacji na stronach Leśnictw, miast czy organizacji jest jak na lekarstwo i często jedziemy p...

May 12, 2020

Już niedługo minie pierwszy rok, odkąd Jagoda ma gastrostomię. 

Ten post dedykuję wszystkim rodzicom, którzy są jeszcze przed podjęciem decyzji o założeniu gastrostomii lub stawiają w tym temacie pierwsze kroki.

Zaznaczam na początku, że oczywiście wszystkie wskazówki, spostrzeżenia, są moimi subiektywnymi i w żadnym wypadku nie czuję się specjalistą w tej dziedzinie:)

 1. DECYZJA

Każdy z nas rodziców drży o swoje dzieciątko. Nie...

June 18, 2018

Tak jak obiecałam, opowiem co warto zobaczyć we Wrocławiu biorąc pod uwagę, że podróżuje się z niepełnosprawnym dzieckiem.

1. Ogród Zoologiczny

Jest jednym z najchętniej odwiedzanych i rozpoznawalnych Zoo w kraju. Faktycznie może pochwalić się ogromnym bogactwem gatunkowym zwierząt z każdego kontynentu i strefy klimatycznej. Aby przespacerować całość ogrodu należy sobie zarezerwować duuużo czasu, czyli np. całe popołudnie. Aleje...

May 16, 2018

Czy w życiu potrafimy prosić i otrzymywać pomoc? Rzadko nam się to zdarza, bo przecież "umiesz liczyć, licz na siebie".

Wielu z nas buduje swój świat w oparciu o siebie samych. O nasze umiejętności, naszą pracę, naszą samodzielność. Lubimy mieć wpływ na naszą codzienność, nasze decyzje i plany. Lubimy kontrolować co się dzieje i co się wydarzy. My też wiele  lat tak funkcjonowaliśmy.

Jagoda pokazała nam piękno ludzkiego współdzi...

April 13, 2018

Moi Drodzy! Wiem, że do Jagodowego Świata trafiają czasem Mamusie, które są na początku drogi ze swoim Maleństwem Wcześniakiem. My jesteśmy już prawie trzy lata od tych chwil, a wciąż pamiętamy jak szukaliśmy praktycznych informacji na różne tematy. Dlatego z radością rozwijamy bloga o zakładkę "Życie z niepełnosprawością". Będziemy się starać zamieszczać czasem praktyczne wskazówki na różne tematy, przez które dane nam było j...

Please reload

Wpisz swój adres mailowy i bądźmy w kontakcie!

    © 2016 Jagodowy Świat​