Wakacje-stan umysłu:)

30/08/2019

Jeszcze niedawno żaliłam się tu, że nie możemy z Jagodą jakoś nigdzie wyjechać...Ale sierpień przyniósł nam zdecydowanie tyle cudownych wspomnień, że naładowani jesteśmy tak, że moglibyśmy szczęście sprzedawać w przydomowym sklepiku na kilogramy:)

Wakacje to dla nas synonim szczęścia, bliskości, bo jesteśmy stale razem, no i zdrowia, bo co tu ukrywać, zarazki na parę miesięcy wypaliły się przez słońce i dały nam odetchnąć.

I niezależnie gdzie byliśmy, na północy, na południu, w długiej podróży, czy spacerze tuż za płotem wakacje były przede wszystkim ... w nas.

Jak to się udało?

Zapytałam specjalistki w tej dziedzinie. Jagody.

"To dlatego, że umiem cieszyć się chwilą, którą mam. Nie zadaję pytań: czy warto? czy się opłaca, a czemu tu i teraz, a nie gdzie indziej i kiedy indziej?

Otwieram oczy. Nic mnie nie boli = mam się z czego cieszyć.

Nasłuchuję. Mama wita mnie radośnie. Pyta jak spałam i co mi się śniło. Zaraz przyjdzie pocałować mnie brat, potem siostra, a przed nimi jeszcze tata ukłuje mnie brodą:)

Czuję się kochana. Zaczyna się codzienny gwar. Słyszę i czuję jak wszyscy się cieszą. Czuję, że mama i tata mają czas, są z nami i dla nas. Pytają mnie stale: Jagoda, chcesz iść chlapać nóżkami? chlup, chlup! Jagoda, chcesz iść na plażę ? SZszszszuuuuu! Szszuuu! Jagoda, jedziemy daleko, daleko, daleeeeeeko? bruuuuuum! Jak mam nie chcieć? No jak?

Chcę, chcę, chcę! Chcę czuć słońce, która miga w drzewach, przez szybę auta, chcę słyszeć ptaki, wiatr, fale. Chcę stąpać po piasku i szybko podkurczyć nóżki, kiedy poczuję lodowatą wodę. 

Bo to jest właśnie mój świat. Ja umiem zapomnieć o wszystkim co było. Każdego dnia budzę się czystą kartą. Chcę być szczęśliwa, kochana. To są wakacje, caaały czas!"

 

 

 

Pisałam Wam już, że stale nuciła mi się piosenka: "Boże Twa łaska, nad nami jest. Twoja Miłość przychodzi wciąż, działasz z mocą pośród nas, przenikasz serca"

Dlatego przy każdym wyjeździe lgnęliśmy do miejsc Bożych by dziękować.

Dziękować za cztery lata życia Jagódki. Za to, że Bóg zapalił w naszym domu światło, jakim jest jej życie.

Dziękować za uzdrowienie z grudniowego i marcowego zapalenia płuc.

Dziękować za siły i zdrowie całej rodziny.

Dziękować za Was, za ludzi, którzy zaskakują nas dobrem i pięknem swoich serc.

Dziękować za to, że udało nam się do tych miejsc dotrzeć i cieszyć się nimi.

Wracając zawsze szukamy po drodze Sanktuarium. Tym sposobem dziękowaliśmy w Srzatuszu u Matki Bożej (jakie piękne miejsce! z nowiutką bazą dla pielgrzymów) i w Legnicy, miejscu cudu Eucharystycznego z 2013 roku!

 

Zobaczcie zatem parę tych wakacyjnych momentów:)

 

 Mała , podręczna apteczka, bez której się nie ruszamy. Na szczęście nie była potrzebna:)

 

 

 No bo nie mogliśmy pozwolić, żeby Jagoda nie wyłowiła i nie poznała czym jest morska meduza

 

 Ha! tak trafić na sztuczny, kolorowy kominek! Tylko leżeć i patrzeć:)

 Pękam z dumy z moich zucha i harcerki!

 

 

 

 

 

Wybaczcie mi proszę, ale muszę pożegnać Kogoś, kto był tu z nami zawsze, kto kibicował Jagodzie i tej stronie, Kto odszedł  w lipcu do lepszej rzeczywistości

 Moja, nasza Babcia...

Babcia co dzień wspierała nas modlitwą, była biegła w komputerze po to by towarzyszyć swoim wnukom, oglądać setki wysyłanych zdjęć i filmików, czytać, rozmawiać, radzić i wspierać. Zawsze mówiła, że Jagoda jest przepiękną dziewczynką, że ma piękne oczy, długie rzęsy, włoski jak aniołek. Pytała stale o postępy, o rehabilitację i jak nam pomóc...

Wiem, że jest teraz blisko.

Babcia kochała morze, tam się urodziła. 

Kiedy tam byliśmy, dzieci mówiły: mamo, nie musisz już wysyłać zdjęć, babcia może nam teraz towarzyszyć i widzi wszystko, nie tylko jeden obrazek.

Dziękuję Babciu, wiem, że tak jak mi powiedziałaś, wszyscy się Tam spotkamy...

 

 

 

Please reload

Poprzednie posty

June 20, 2020

May 27, 2020

January 28, 2020

January 9, 2020

Please reload

Wpisz swój adres mailowy i bądźmy w kontakcie!

    © 2016 Jagodowy Świat​