Wpisz swój adres mailowy i bądźmy w kontakcie!

  © 2016 Jagodowy Świat​

  Serce do podziału

  25/04/2018

  Nie jest łatwo być mamą. Dla swojego dziecka chce się przenosić góry, sięgać gwiazd, przepływać oceany. Kiedy pojawia się kolejne dziecko i kolejne, wiemy że ta ogromna, nieskończona miłość jeszcze wzmaga na sile. Dla każdego z dzieci pragniemy szczęścia, uśmiechu na twarzy, spełniania ich marzeń.

  Ale czasem się nie da...

  W Jagodowym świecie, jedno z nas jest bardziej wymagające. Jedno z nas nie może poczekać na "za chwilę". Jedno z nas zabiera ogrom czasu i energii z puli jaką dysponuje mama, która, niestety jest tylko człowiekiem.

  Ale to wciąż jest jedno z nas. Bo tworzymy jedność. Bo tworzymy rodzinę. A w tej jedności obowiązuje  zasada "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

  Uroczystości każdego z nas są tak samo ważne. Pasje każdego z nas są tak samo szanowane. Zdanie każdego z nas tak samo bierze udział w dyskusji.

   

  Jak podzielić siebie jedną między wrażliwą trzecioklasistkę, która właśnie buduje swój światopogląd na ważne sprawy i wartości, której trzeba cierpliwie wytłumaczyć lekcje by wiedziała, że pracuje na siebie i rozwija swoje zainteresowania;

  na kończącego zaraz przedszkole chłopca, który nie wie co to nuda bo sobie na nią nie pozwala, który świat bada przez doświadczanie go, a nad tym lepiej mieć baczenie;

  na niespełna trzylatkę, która tylko swoją wielkością wskazuje na swój wiek, a jej potrzeby są nie do pominięcia i niecierpiące zwłoki. 

  Odpowiedź jest jedna. MIŁOŚĆ.

  W Jagodowym świecie tej miłości potrzeba na prawdę bardzo dużo i w każdej sytuacji. 

  Jak spędzać czas z siostrą, która wciąż nie za wiele potrafi? Miłość.

  Jak tłumaczyć, że mama jest tak często w szpitalu i tak długo zajmuje się Jagódką? Miłość

  Co robić by starsze dzieci nie czuły się pominięte, mniej ważne, opuszczone? Miłość

  Na co położyć nacisk, w co zainwestować, by rodzina funkcjonowała i przetrwała? Miłość

  Jak pielęgnować małżeństwo, które stawiać musi czoła wielu trudom? Miłość.

  A co jeśli? Cokolwiek się wydarzy? Dalej będziemy kochać.

   

  Bo wbrew zasadom matematyki

  IM WIĘCEJ DZIELISZ SIEBIE DLA INNYCH TYM WIĘCEJ OTRZYMUJESZ

   

   

   

   

   

  Piszę o tym, bo ostatnio doświadczyliśmy zawodów. Nie mogłam dać "gwiazdki z nieba" choć bardzo chciałam. Z naszych planów ostatnio tylko rezygnowaliśmy. Bałam się , że zawiodę moje dziecko w sprawach, które są dla niego ogromnie ważne. Na szczęście z pomocą przyszła Miłość, która jeszcze ściślej związała nas ze sobą, zamiast pozwolić na osłabienie więzi rozczarowaniem.

   

  Tak się cieszyłam, że Jagodzianka wróciła do formy po zapaleniu płuc i znów stanęła na nóżki, pojeździła nawet trochę na zajęcia przedszkolne, ale znów ją coś  dopadło. Ehhhhh...

   

   

   Wiosna wokoło tak piękna! Ale my musimy pogarować w domu:) Jeszcze zdobędziemy świat!

   

   

   

   

  Please reload

  Poprzednie posty

  January 9, 2020

  December 14, 2019

  November 28, 2019

  November 23, 2019

  October 19, 2019

  September 27, 2019

  August 30, 2019

  August 18, 2019

  Please reload