Wpisz swój adres mailowy i bądźmy w kontakcie!

  © 2016 Jagodowy Świat​

  Patrzeć razem, w tym samym kierunku

  19/10/2017

  Moi Drodzy, dziś jest w naszej rodzinie szczególny dzień. Mama i tata Jagody obchodzą ...10 (!!!!) Rocznicę Ślubu. Fanfary i oklaski dla tych państwa:)

  Byli tacy młodzi, nic nie wiedzieli o świecie, o życiu, o domu i rachunkach, ale patrzyli głęboko w swoje oczy i tylko to się liczyło. Chcieli i obiecali sobie, że chcą iść przez życie, trzymając się zawsze za ręce, nie puszczając jedno, drugiego. Ich przyszłość była zagadką, ale w końcu są razem więc nic nie będzie im straszne i jak dzieci nie mogli doczekać się kolejnych dni kiedy będą mogli wspólnie zasypiać i budzić się.

   I tak przez kolejne dziesięć lat razem się budzą i razem zasypiają. Jak każde małżeństwo, tak i to nie jest idealne i wyjątkowe. Jak w każdym czasem tupniemy nogą, czasem chcemy wyjść i trzasnąć drzwiami, czasem z braku czasu wymienimy tylko smsy "kup pieczywo" czasem śmiejemy się z głupot albo załamujemy ręce nad lekcjami i problemami naszych dzieci.

  Małżeństwo jak sami wiecie to praca nad sobą, nad nami, to wybaczanie i przepraszanie.

  Kiedy wczoraj przeglądałam nasze zdjęcia zauważyłam, że w kościele w trakcie naszego ślubu wisiało hasło na tamten rok "Przypatrzcie się powołaniu waszemu".

  Zostaliśmy powołani do bycia rodzicami czwórki dzieci. 

  Jedno z nich odeszło do Pana.

  Zostaliśmy też powołani do opieki nad Jagodą.

  Przechodziliśmy przez rozrywające bólem i strachem sytuacje. Czasem kiedy zamykały się drzwi za lekarzami, za całym światem, nie znajdywaliśmy już słów. Czasem to ja byłam już u kresu sił i wytrzymałości, czasem to on z trudem łapał oddech i zbierał myśli. Nauczyliśmy się działać jak sinusoida. Uzupełniać się. Wyciągać rękę do siebie, kiedy widzimy, że druga połowa słabnie. Staramy się nie rozliczać siebie z tego kto ile i czego zrobił. Bo rozliczeni zostaniemy tylko z miłości, a tą okazujemy sobie i dzieciom w równym stopniu. 

   Staniemy jeszcze przed wieloma problemami, jeszcze wiele razy się na siebie obrazimy i pogodzimy. Tak jak 10 lat temu czekamy co przyniesie nam kolejny dzień, może już nie tak beztrosko, bardziej spokojnie i cierpliwie. Ale wiemy, że patrzymy nadal w jednym kierunku, trzymając się za ręce.

  Dziękujemy Bogu za każdy jeden z naszych dni. Dziękujemy Mu za każde z naszych dzieci bo każde jest wyjątkowe, kochane i jedyne. Każde było i jest błogosławieństwem. W dniu ślubu zaprosiliśmy do naszej rodziny Boga i posadziliśmy Go na honorowym miejscu, wdzięczni, że z nami jest.

   

   "Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas,

  gdy kocha się zawsze, w radości i smutku,

  bez względu na dobry czy zły los"

     św Jan Paweł II

   

   

  Please reload

  Poprzednie posty

  January 9, 2020

  December 14, 2019

  November 28, 2019

  November 23, 2019

  October 19, 2019

  September 27, 2019

  August 30, 2019

  August 18, 2019

  Please reload