Wpisz swój adres mailowy i bądźmy w kontakcie!

  © 2016 Jagodowy Świat​

  Luty- domowa rekonwalescencja

  27/02/2017

  Luty był dla nas łaskawy. To pierwszy miesiąc od maja zeszłego roku, który spędziliśmy od pierwszego do ostatniego dnia w domu. Dzięki temu oglądaliśmy jak z każdym dniem Jagódka dobrzeje. Szybko odzyskiwała masę i teraz pierwszy raz od dawna widzę jak zaczyna gromadzić tłuszczyk na udkach:) Cudownie jest oglądać kiedy budzi się z uśmiechem na ustach, i który to uśmiech nie schodzi z buzi nawet w czasie snu.

   

  Poradnia leczenia żywieniowego. Zostaliśmy przyjęci do programu żywienia dojelitowego w warunkach domowych przy szpitalu im. H. Święcickiego. W ramach programu co trzy miesiące mamy kontrolę w poradni, badania krwi, kurierem do domu przyjeżdżają odżywki gotowe do spożycia. Najważniejsze dla mnie było jednak to, że dostajemy sondy i strzykawki bardzo dobrej jakości. Zdziwilibyście się jak trudno nawet prywatnie kupić sondy do żołądkowe dla dziecka. Te, które są dostępne, lub te które dostawaliśmy w szpitalu wcześniej, niestety są słabej jakości i hmmm... nikomu nie życzę wkładania ich sobie i funkcjonowania. Już po dobie przez kwas żołądkowy robią się strasznie sztywne i nie ma tu mowy o komforcie pacjenta a wręcz stanowią zagrożenie, bo strach pomyśleć jak zachowa się taka stwardniała sonda w brzuszku w czasie obrotów, ćwiczeń czy ruchu dziecka... Od stosunkowo niedawna pojawiły się sondy, które pierwotnie były ...weterynaryjne. Miękkie, giętkie, nie trzeba ich wymieniać tak często, co jest równoznaczne z tym, że nie trzeba dziecka męczyć i tak często sondować.

   

  Poradnia szczepionkowa. Jagoda ma swój kalendarz szczepień ustalany indywidualnie. Przy wielu infekcjach, hospitalizacjach, osłabieniach, napadach padaczkowych, trzeba dokładnie przemyśleć co i kiedy można podać, żeby nie zaszkodzić. Nie ma tu jednak mowy, żebyśmy ze szczepień zrezygnowali wcale. Zwykłe wirusy mogłyby być ostatnimi dla Jagody, a co dopiero gdyby jej osłabione organy miałyby radzić sobie z zakażeniem pneumokokowym, hib, żółtaczką, gruźlicą itp.

   

  Nefrolog. Ehhh...Tu niestety się skomplikowało. Kiedy pan doktor przyłożył głowicę do prawej nerki, usłyszałam że jest bardziej echogenna, czyli biała w środku. To oznacza problemy. Pomyślałam sobie „no chyba sobie żartujesz!!! jeszcze nerki?!”. Na razie diagnozy nie możemy potwierdzić. Dostaliśmy skierowanie na nefrologię, żeby przyjrzeć się lepiej i zrobić potrzebne badania. Pocieszam się tym, że druga nerka wyglądała lepiej.

   

  Zakończyliśmy cykl pięciu podań immunoglobulin przeciwko wirusom grupy rsv. W tym miejscu Kochani, kłaniam Wam się w pas. Tylko dzięki Waszej ofiarności i ogromnemu sercu mogliśmy zabezpieczyć Jagodę przed i po operacji, aż do wiosny przed bardzo groźnym wrogiem, który w tym sezonie atakował dzieci w całej Wielkopolsce wyjątkowo często.

  Całość leczenia wyniosła 25 000 złotych. Jesteście wspaniali!!!

   

  Najwspanialszą wiadomość zostawiłam na koniec:) W ciągu tego miesiąca Jagoda oddychała powietrzem atmosferycznym!!! Ah ... wiecie jak może cieszyć fakt, że powietrze, które nas otacza wystarcza do oddychania twojemu dziecku? Niesamowity komfort i tyle możliwości... Tlenu potrzebowała naprawdę prawie nic i ...oby zostało tak jak najdłużej.

   

  W fotograficznym skrócie:

  Jak jadają księżniczki? Oczywiście w koronach i szlafrokach!

   

   Domowe przedszkole w czasie ferii zimowych

   

   Codzienny poranny rozruch

   

  Marzenie...żeby tak kiedyś Jagódka stanęła o własnych siłach...Na razie najtrudniejsze ćwiczenie, żeby stopy i nogi poczuły przez chwilkę do czego służą

   

   

   

  W drodze ze szkoły nie sposób nie zajrzeć na plażę. To już ostatnie dni jej zimowej odsłony.

   

   Pierwsze promienie słońca na twarzy w tym roku:)

   

   

  Siostry w popołudniowej drzemce

   

   

   

   

  Please reload

  Poprzednie posty

  January 9, 2020

  December 14, 2019

  November 28, 2019

  November 23, 2019

  October 19, 2019

  September 27, 2019

  August 30, 2019

  August 18, 2019

  Please reload